Состояние дел

E-mail Печать PDF

Українців наздогнали ще два «покращення»

Населення України відчуло суттєве падіння рівня життя за останні два місяці. Реальні доходи українців знизилися через зростання цін як на товари поточного споживання (продукти харчування), так і на товари тривалого використання, зокрема авто.
Так, за інформацією аналітиків “АПК-Інформ: овочі та фрукти”, ціни на овочі борщового набору за станом на 1 листопада 2013 перевищували минулорічні у 3,1 рази. Основною причиною зростання цін стало зниження обсягів виробництва внаслідок скорочення площ і несприятливі погодні умови в процесі вегетації, що призвели до зниження середньої врожайності.
Крім того, експерти відзначають, що не останню роль у зниженні середньої врожайності овочів і картоплі зіграло зменшення використання засобів захисту рослин і добрив в цьому році з причини фінансового стану фермерів, сильно похитнувся після двох поспіль сезонів низьких цін на продукцію.
Різкіше всього за рік подорожчали цибуля і картопля. Ціни на цибулю в даний час в 4,7 рази перевищують минулорічні, а ціни на картоплю - в 3,2 рази . Морква і буряк подорожчали за рік відповідно на 53,8 % і 50,0 %. А от ціни на капусту знизилися по відношенню до торішнього рівня на 16,7 %.
Одночасно із зростанням цін на продукти харчування підвищилась вартість авто, в зв’язку із тим, що в Україні для покупки нового імпортного автомобіля потрібно заплатити податків на суму, яка становить 68% від вартості авто. Про це в ході прес-конференції сказав голова правління Всеукраїнської асоціації автодилерів та імпортерів Олег Назаренко.
“На сьогодні розмитнення автомобіля складається з мита - 10% , акцизного збору: для нових автомобілів 5-7% , для використаних - може досягати 100-300% від його вартості. Потім йдуть спецмита і утилізаційний збір . І з усього цього ще береться ПДВ “ , - розповів експерт.
За його словами , на сьогодні податки на автомобіль без утилізаційного збору становлять 68 %, з утилізаційним збором - додатково в залежності від об’єму двигуна ще 5-20% вартості авто.
В зв’язку із цим за вересень в 20 разів скоротилася кількість автомобілів, розмитнених на українському кордоні, відповідно, в такому ж обсязі зменшилися і надходження до бюджету.
За вересень було розмитнено 780 автомобілів , “а зазвичай на місяць розмитнювалось 14-15 тисяч автомобілів”.
“Тобто десь у 20 разів впало “розмитнення“, і відповідно надходження до бюджету так само впали“ , - сказав експерт. За словами Назаренка, сьогодні має місце відкладений попит на імпортні авто.
Таким чином, нові заходи зі сторони влади посилюють соціальну напругу в Україні та призводять до суттєвого погіршення фінансового стану як населення, так і держави.
Джерело: ua-ekonomist.com
 

Анекдоты недели

Когда я ем – я глух и нем.
Когда я пью – я гораздо коммуникабельней.
* * *
Кот, живущий на мясокомбинате, постоянно боится, что его кастрируют. Потому что, ну не может быть всё так хорошо!
* * *
— Милая, хочешь кофе в постель?
— Нет, давай-ка лучше в кружку.